Translate

wtorek, 2 października 2012

Sztuka Prostoty
Chciałabym polecić Wam książkę "Sztuka Prostoty" Jeśli wciąż tkwisz w przestrzeni "not enough" to choćbyś zarabiał milion dolarów i wyglądał jak milion dolarów będziesz miał ssanie na więcej ..Więcej pracy, więcej lansu, większy metraż, więcej rzeczy.. Mniej.. Ciebie?

Dominique Loreau mieszkająca od ponad 30 lat w Japonii Francuzka opowiada, jak odnalazła siebie samą w minimalizmie i jak wprowadzić sztukę prostoty we własne życie. Jakie przynosi ona korzyści? Po co nam prostota? Czy to jedynie wymysł biednych, by dać sobie radę w życiu i umieć się cieszyć każdym, skromnym dniem czy też głęboka potrzeba naszych dusz? Dominique pokazuje, jak prostota tworzy przestrzeń do wzrastania jakości, smakowania życia, kreatywności i poczucia równowagi w życiu. 

Od czego zacząć? 

Pomyśl...czy świeżo zaparzona herbata mogłaby smakować Ci lepiej, gdyś potrafił tylko na niej skupić swoje myśli, emocje, zmysły? Czy jesteś w stanie być tu i teraz ze swoją herbatą? 
Jeśli nie jesteś tu i teraz będziesz pić byle jak, byle gdzie i byle jaką herbatę albo będziesz miał w domu ponad tuzin herbat w najlepszych gatunkach (albo i nie)  a i tak żadna nie będzie w stanie dać Ci rozkoszy.. 
By być w tu i teraz potrzeba opanować sztukę prostoty, bowiem w niej rodzi się cisza i kontemplacja.

Świetna książka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz