Translate

poniedziałek, 18 lutego 2013

Uziemienie - jako najnowszy trend w Spa

Jednym z 10 trendów, które pojawią się w ośrodkach spa w 2013 roku jest Earthing, czyli Uziemienie. 

"As modern-day humans become more cut off from nature, "earthing" specifically refers to the movement[1] promoting direct contact with the earth’s electron-rich surface (walking barefoot, etc.). The premise is that "grounding" the body to the earth’s surface stabilizes natural electrical rhythms and reduces disease-causing inflammation. " 

Więcej przeczytacie tutaj: spafinder

Earthing to odpowiedź na 
podstawową potrzebę człowieka by żyć w zgodzie ze światem, w harmonii i bliskości. Earthing, ugruntowanie to głęboki kontakt z naturą i "ugruntowanie" dające nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju. 

W Zielonej Pomarańczy szczególnie polecam Sea&Earth Spa - rytuał Morza i Ziemi dla Ciała i Ducha. Idealnie połączyć go z terapią czaszkowo-krzyżową. Niezapomniany zabieg!Dla kogo jest ten trend? Dla ludzi, którzy żyją w stresie, w poczuciu braku równowagi i bezpieczeństwa.
Uważa się że Ziemia w dorosłym życia jest odpowiednikiem naszej matki w dzieciństwie. Stąd też określenie Matka Ziemia. Naturalne ugruntowanie odprowadza stres, daje nam prawdziwą wewnętrzną moc.

Gdy nie jesteśmy w tzw "źródle" nasza energia pochodzi z zewnątrz. Cóż to oznacza? Że karmimy się wówczas (zwykle nieświadomie) manipulacją, ocenianiem innych. potrzebą akceptacji, pieniędzy, władzy etc.
Nasze naturalne wibracje często ulegają dysharmoniom - zwłaszcza gdy żyjemy w pędzie i stresie.Gdy spacerujesz, dotykasz ziemi, słuchasz ptaków, wdychasz świeże powietrze Twoje wibracje automatycznie dostosowują się do tych jakie ma przyroda. Tak więc natura to nasz regulator, pozwalający wrócić bezpiecznie do punktu równowagi.

Ugruntowanie to także wyciszenie, które niesie za sobą klarowność myśli, działania, odczuwania.
Bowiem:  "mętna woda potrzebuje postać niezmącona, by brud osiadł na dnie"

Jak możesz się ugruntować?

  • zapewnij swojemu ciału dobry dotyk - korzystaj z masaży, masuj się sam/a - tak jak umiesz, byle z miłością :)
  • ćwicz! pamiętaj jednak by Twoja praktyka obejmowała nie tylko ćwiczenia wysiłkowe (jeśli już musisz) ale także takie które pozwolą Ci poczuć wewnętrzną - subtelniejszą siłę (tai-chi, joga)
  • wykonuj prace manualne wymagające cierpliwości ;)
  • praktykuj dolce farniente - czyli "nicnierobienie"
  • stosuj aromaterapię zamiast leków
  • zachowaj głęboki kontakt z przyrodą
  • uwolnij napięcia z miednicy oraz nóg (bioenergetyka Lowena, terapia czaszkowo-krzyżowa, taniec brzucha i inne)
  • medytuj, oddychaj !! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz