Translate

czwartek, 21 marca 2013

Zdrowe Dziecko – naturalny powrót do źródeł ...

Szczęśliwe dzieciństwo bierze swój początek w pierwszych chwilach zaiskrzenia życia.
Te dziewięć miesięcy pod sercem matki a następnie przejście „do świata zewnętrznego” w trakcie porodu stwarza wiele różnych schematów/pozytywnych i negatywnych/ w obrębie ciała, psychiki i emocji dziecka. Psychologia i medycyna w późniejszym okresie życia usiłuje rozwiązywać problemy często pomijając źródło ich istnienia. Wiele badań pokazuje jednak, jak silnie wpływa pierwszy okres życia na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

O mocy zdrowych narodzin przeczytasz tutaj 

Polecam goraco naturalne i bezpieczne metody pracy z ciałem i psychiką, jeśli Twoje dziecko ma problemy zdrowotne, takie jak:
-          nerwowość, problemy z koncentracją, nauką
-          obniżone poczucie własnej wartości
-          ma silne kolki, boleśnie ząbkuje, często choruje
-          miewa różne objawy psychosomatyczne (bóle brzuszka, głowy)
-          cierpi na zespoły ADHD i ADD, Aspergera i autyzm

Masaż metamorficzny – jest masażem/terapią bazującą na pracy na stopach dziecka.
Metoda łączy zalety pracy refleksologicznej z uwolnieniem w obszarach psychiki. Wzmacnia całe ciało i poszczególne narządy wewnętrzne, reguluje pracę układu nerwowego, relaksuje, podnosi odporność, daje poczucie ugruntowania. Jednocześnie transformując wydarzenia z okresu płodowego i porodowego przywraca wewnętrzną spójność i zdrowie. Więcej o masażu tutaj

Biodynamiczna terapia czaszkowa – opiera się na pracy z układem nerwowym, dzięki niej można bardzo dobrze terapeutycznie rozluźniać system kostny dziecka (często nieprawidłowo ustawiony poporodowo) oraz równoważyć układ nerwowy współczulny i przywspółczulny.
Więcej informacji tutaj

Masaż motylkowy – bardzo delikatna technika uwalniająca i integrująca, polecana szczególnie dla dzieci po porodach przez cesarskie cięcie, po trudnych traumatycznych przeżyciach takich jak zatrzymanie akcji serca u noworodka etc.
Więcej o masażu przeczytasz tutaj

Naturalne terapie są bezpieczne i łagodne, dzieci najczęściej bardzo je lubią- pozostają po zabiegu na długo wyciszone i spokojne.

Idealnie się uzupełniają z fizjoterapią, rehabilitacją i psychoterapią. Polecam gorąco artykuł Thomasa Attlee "Rola Terapii CK w zmniejszaniu traumy porodowej u mamy i noworodka oraz w przygotowaniu do porodu"


Zapraszam serdecznie rodziny do wspólnej pracy terapeutycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz